Katie Golden je a #teamHomedika Contributor i ovaj je post dio Prave žene Homedika, stvarne priče niz.

Možda ste čuli da osobe s invaliditetom za socijalno osiguranje „milje sustav“, ali jeste li znali da je onesposobljavanje posao s punim radnim vremenom? Pogledajte što posao podrazumijeva u opisu posla u nastavku:

************************* TRAŽE PRIJAVE *********************** **

Naslov posla
Glavni liječnik za osobna zdravstvena pitanja (AKA korisnik invaliditeta)

Opis posla
Stalni položaj, fleksibilni sati.

Preduvjet: Idealni kandidat imao bi znanje u svim sljedećim područjima: analitika, računovodstvo, zagovaranje pacijenata, naplata lijekova, osiguravajuće prepisivanje, legalese, farmakologija, zdravstvena uprava, invalidnost socijalnog osiguranja, Medicare i Medicaid. Prednost za one s M.D., Ph.D., CPA, RN, NP ili Esq. iza njihova imena.

vještine: Idealan kandidat bio bi dobro organiziran, iskazivao je strpljenje, imao prijateljski način telefoniranja, predvidio probleme, pokazao inicijativu, marljiv u pronalaženju točnih odgovora i vodio pažljive bilješke.

Obveze poslova mogu uključivati:

  • Zakažite, pripremite i dogovorite prijevoz za 1-3 posjete liječnika mjesečno. Da biste uključili sastavljanje popisa pitanja, popis lijekova, promjene simptoma i pružanje medicinske dokumentacije drugih pružatelja zdravstvenih usluga
  • Tumačiti police osiguranja i medicinske kodove za naplatu
  • Usklađivanje medicinskih računa
  • Pratite plaćanja prema odbitcima
  • Raspitajte se o pogrešnim računima liječnika ili osiguranja
  • Ispunite papirologiju kojom se dokazuje invalidnost 3-6 puta godišnje
  • Koordinira medicinsku dokumentaciju između liječnika, osiguranja i prijevoznika invalidnosti
  • Istražite medicinska stanja i dajte preporuke za promjene planova liječenja
  • Držite se najnovijih medicinskih napretka
  • Shvatiti zakonodavstvo u zdravstvu
  • Sposobnost više zadataka dok satima držite na telefonu
  • Izvrsne vještine bilježenja
  • Provedite nenormalno puno vremena u ljekarni
  • Izraditi i provesti plan za organiziranje lijekova
  • Voljan biti medicinski zamor
  • Sposobnost obrazovanja drugih
  • Mora se suočiti sa stigmom, predrasudama, okrivljavanjem pacijenata, optužbama za ovisnika o drogama, označenim kao lijen, otpuštaju ga liječnici, izgubiti prijatelje i propustiti važne događaje

* Kandidat mora biti u mogućnosti obavljati ove funkcije bez obzira na zdravstveno stanje i usprkos bilo kojem trenutku.

* Od kandidata se očekuje da održi i sve kućanske poslove kao što su čišćenje, pranje rublja, kuhanje, roditeljstvo i upravljanje odnosima.

* Nije dostupno obrazovanje za zaposlenike.

* Ako niste u mogućnosti izvršavati svoje dužnosti, morate imenovati voljenu osobu koja će preuzeti vaše dužnosti.

* Nemogućnost savladavanja svih ovih vještina može rezultirati gubitkom beneficija, zdravstvenog osiguranja i pristupa skrbi.

Plaća

Kandidat će primiti naknadu za osiguranje i naknadu samo ako može ispuniti gore navedene zadatke. Ako se pažnja na ove detalje usredotoči, moglo bi doći do gubitka koristi. Bolesni dani i dani odmora neće se nuditi, ali kandidati će moći raditi od kuće.

Kvalificirani ste za ovaj posao?

Glavni liječnik za osobna zdravstvena pitanja naslov je pogodan za one koji se prijavljuju ili održavaju beneficije za invalidnost. Na ovaj je posao zaposleno 8,8 milijuna Amerikanaca, a još se 2 milijuna prijavilo bez odgovora ili se aktivno žali na odbijanje.

Nitko nikada nije mogao biti spreman obavljati sve gore navedene dužnosti, ali nemamo izbora. Nitko nikada ne odraste govoreći: "Želim biti onesposobljen." Neki ljudi idu u školu više godina kako bi savladali samo jedno od desetaka područja koja moramo naučiti kao suđenje vatrom.

Opis i preduvjeti nisu pretjerivanje vještina potrebnih za učinkovito upravljanje sustavom invaliditeta socijalnog osiguranja. Imati diplomu o računovodstvu, pozadini prava i liječničku dozvolu bila bi prava kombinacija savršenog kandidata.

Biti onemogućen posao je puno radno vrijeme. Koliko vremena vam je potrebno da ostanete iznad svog zdravlja i budete u toku s papirologijom, a istovremeno smatrate da je ono najgore što ste imali u životu puno je potrebno.

Sljedeći put kad čujete da osobe s invaliditetom socijalnog osiguranja „muže sustav“ ili „moramo preuzeti vlasništvo za svoje zdravlje“, sjetite se da je onesposobljavanje posao s punim radnim vremenom. A mi smo neki od najteže zaposlenih ljudi koje možda poznajete.

Resursi

Tema o zdravlju migrene Homedika

Američka zaklada za migracije ovdje može preuzeti vodič za prijavu invalidnina.

Vodič za pripremu dohotka za osobe s invaliditetom od Katie M. Golden

Koristi za invalidnost socijalne sigurnosti: osnove Diane Lee

Bez troškova prilagodbe života za SSDI u 2016. godini Katie M. Golden

Prvobitno se pojavila verzija ovog posta na GoldenGraine.com.

POSAO U ŠVEDSKOJ; kako izgleda moj RADNI tjedan u Švedskoj (Lipanj 2021).